Close

Artur Czyżewski – Osobowość roku 2018

Artykuł oryginalny: Artur Czyżewski – Osobowość roku 2018

Wynik: 21, Miejsce: 4.

NOMINOWANY ZA odważne podejmowanie nowych wyzwań i rozmach w działaniu: przejęcie m.in. odśnieżania miasta, czyszczenia ulic, odbioru odpadów z części Gorzowa, rozpoczęcie administrowania cmentarzem. A. Czyżewski i jego firma regularnie angażują się także w akcje pomocowe i charytatywne.
Artur Czyżewski - osobowość roku 2018

A. Czyżewski o ostatnim roku mówi tak: Najważniejszym sukcesem roku 2018 było ZBUDOWANIE ZESPOŁU MENAGERÓW, dla których podejmowanie się nowych wyzwań, w dodatku o dużej skali i zarazem wysokim stopniu trudności, było chlebem powszednim. Praca pojedynczej osoby nie mogłaby w żaden sposób doprowadzić do tylu realizacji i to zgranemu zespołowi zawdzięczam tę nominację. O mnogości naszych działań niech zaświadczy poniższa lista realizacji innych niż wskazanych w nominacji bądź je uzupełniających

  1. Przeprowadzenie procesu CERTYFIKACJI GORZOWSKIEGO KLASTRA ENERGII zakończone 6 listopada 2018. GKE jest porozumieniem 9-ciu podmiotów będących producentami i odbiorcami energii elektrycznej wyznaczającym sobie cele rozwoju ekologicznej energetyki rozproszonej w Polsce.
  2. ZAKOŃCZENIE dwuletniego procesu SANACJI SPÓŁKI BEF zakończone uzyskanie kluczowej a brakującej decyzji środowiskowej oraz zawarciem układu z wierzycielami redukującymi zobowiązania tej spółki o 4,3mln zły. Wydarzenia te uchroniły spółkę przed upadłością i otworzyły przed nią drzwi do komercjalizacji i uruchomienia zakładu.
  3. Współorganizacja AKCJI POMOCOWEJ DLA TOMASZA GOLLOBA na polu golfowym oraz KONGRESU KOBIET. Obie imprezy były wyrazem realizacji strategii otwierania pola golfowego na wydarzenia skierowane do szerszego grona odbiorców
  4. Zorganizowanie przy współpracy z gorzowską Akademią im Jakuba z Paradyża konferencji KLASTRY ENERGII JAKO IMPULS DO ROZWOJU LOKALNEJ ENERGETYKI, poświęconej problematyce rozwoju klastrów energii. Konferencja otworzyła cykl tego typu wydarzeń. W I półroczu odbędzie się kolejna pod roboczym tytułem „Marzyciele Recyklingu”
  5. Zorganizowanie ze współpracą z gorzowskim Teatrem im Juliusza Osterwy KONCERTU MUZYKI ŻEGLARSKIEJ w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Koncert ten był zapowiedzią powrotu i reaktywacji w mniejszej formule festiwali szantowych „Keja” i „Mała Keja”
  6. W ramach spółki GTBS zrealizowanie dwóch wakacyjnych IMPREZ LOKALNYCH DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GTBS. Imprezy o tyle ciekawe, że powstały we współpracy z wieloma organizacjami, między innymi Teatru im Osterwy, Klubu Sportowego Stal Gorzów, Klubu fitness Haliny Kunickiej, czy Straży Pożarnej.
  7. WYMIEŃ ODPADY NA KULTURALNE WYPADY to jednodniowa akcja, podczas której każdy uczestnik za przyniesioną ilość surowców (tj.: makulatury, plastikowych butelek, puszek czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) otrzymuje bilet na imprezę kulturalną, sportową lub zaproszenie do lokalu gastronomicznego. Jest organizowana corocznie jednak w tym roku zmieniła swoją formułę na styl festynu dla mieszkańców. Po raz pierwszy też wzięły udział w jej organizacji firmy recyklingowe z Gorzowa: ENERIS, RAGN SELLS (OBECNIE REMONDIS), LAGUNA ORAZ ZCG MG-6.
  8. Artur Czyżewski o recyclingu

  9. RECYKLING FASHION SHOW to konkurs zorganizowany w ramach imprez związanych z wydarzeniem „Wymień Odpady na Kulturalne Wypady” Tworzeniu kreacji z surowców wtórnych i odpadów towarzyszyła dobra zabawa oraz możliwość otrzymania wspaniałych nagród min maszyny do szycia, trzygodzinny kursu-szkolenia pod okiem Natalii Ślizowskiej, czy torebki projektantki.
  10. ZIELONA SZKOŁA – ZIELONE PRZEDSZKOLE 2018/2019. Akcja skierowana do placówek oświatowych, polegająca na zbieraniu surowców wtórnych, baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem zbiórki jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży selektywnej zbiórki surowców wtórnych, zużytego sprzętu elektrycznego elektronicznego oraz baterii.
  11. EKO-REAKTYWACJA to inicjatywa mająca na celu zbiórkę używanego, ale sprawnego, sprzętu elektrycznego i elektronicznego od osób, które już go nie potrzebują, oraz przekazanie go komuś, kto jeszcze z niego skorzysta. Idea nadawania drugiego życia przedmiotom jest doskonałą promocją proekologicznych nawyków wśród mieszkańców, a jednocześnie świetną formą pomocy potrzebującym.
  12. W czerwcu Inneko wzięło udział w dwóch miejskich imprezach – sztandarowych DNIACH GORZOWA oraz ŚWIĘCIE ULICY TEATRALNEJ. W trakcie tych wydarzeń również prowadziliśmy zbiórkę na rzecz HOSPICJUM ŚWIĘTEGO KAMILA. Jak poinformował dyrektor placówki, Marek Lewandowski, zebraliśmy łącznie 4 tysiące 287 złotych i 95 groszy! Akcja polegająca na zbiórce niepotrzebnych, lecz sprawnych sprzętów oraz artykułów gospodarstwa domowego. Zebrane rzeczy pojawiły się na kiermaszu, z którego cały dochód został przeznaczony na ten szczytny cel. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy chętnie wrzucali pieniądze do hospicyjnych puszek.
  13. Co roku współpracujemy przy organizacji oraz jesteśmy głównym sponsorem REGIONALNEGO PRZEGLĄDU TEATRZYKÓW EKOLOGICZNYCH „ZIELONY KAPTUREK”. Ma on na celu propagowanie idei ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Równie ważnym elementem tych działań jest integracja dzieci niepełnosprawnych z ich pełnosprawnymi rówieśnikami, co odgrywa niebagatelną rolę w procesie edukacyjnym młodych ludzi.
  14. PRZEDSZKOLAKA RADY NA ODPADY to konkurs promujący Światowy Dzień Ziemi a co za tym idzie, propagowanie wśród młodego pokolenia proekologicznego myślenia. Partnerem konkursu po raz kolejny było INNEKO Sp. z o.o.
  15. Spółka Inneko Gorzów przekazała 240 maskotek do Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. PLUSZAKI ROZŚMIESZAKI mają do spełnienia niezwykle odpowiedzialna misję, której celem będzie łagodzenie steru u maluchów przewożonych karetkami pogotowia.
  16. Tegoroczne Mikołajki były bardzo pracowite dla ZIELONEGO MIKOŁAJA INNEKO. Wraz z zielonymi Elfami przejechał Gorzów zatrzymując się w miejscach szczególnych. Plecaki pełne radości rozdawał maluszkom w placówce pobytu dziennego. Każdy z obdarowanych odwdzięczył się czułymi słówkami szeptanymi wprost do ucha wzruszonego Mikołaja. Spotkanie zakończyło się chóralnie odśpiewana świąteczną piosenką dla Zielonego, wyczekiwanego gościa. Popołudnie nasz Mikołaj spędził w pogotowiu opiekuńczym, przywitany przepysznym ciastem, od którego trudno było się oderwać. Najważniejszym jednak momentem było przekazanie telewizora, którego brak mocno doskwierał mieszkańcom Pogotowia. Poza tym każdy z wychowanków otrzymał plecak szczelnie wypełniony przydatnymi prezentami.
  17. MIEJSKA KOLĘDA ma już swoja historię. Jej inicjatorami byli w 2009 roku dziennikarze Radia Plus Gorzów. W tym roku głównym mecenasem kolędy, uwiecznionej w klipie filmowym była spółka Inneko. Na początku grudnia w Jazz Klubie pod Filarami zebrali się kolędnicy – władze miasta, samorządowcy, sportowcy, dziennikarze, by wspólnie zaśpiewać „Gdy w Gorzowie Pan rodzi się”. Premiera teledysku miała miejsce podczas miejskiej wigilii, a jest on promowany na portalach internetowych, na facebook’u i w telewizji Teletop.
  18. Inneko, jak co roku, nie zapomina o naszych braciach mniejszych, czyli bezdomnych zwierzakach ze schroniska. Pracownicy spółki niezwykle chętnie angażują się w projekt PACZKA DLA SCHRONIACZKA zaopatrując schronisko w karmę, koce i inne niezbędne rzeczy.
© 2024 Artur Czyżewski | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.